facebook
Fun to build GUNPLA

Modele Gundam (ガンダム) zwane również jako GUNPLA to modelowe zestawy przedstawiające w unikalny sposób pojazdy i postacie fikcyjnego wszechświata Gundam autorstwa Bandai. Te zestawy stały się popularne wśród miłośników anime-mecha i entuzjastów modeli w Japonii oraz innych krajach Azji. Cechą szczególną wszystkich modeli jest ich zjawiskowy wygląd, przywiązanie do szczegółów i niesamowita jakość. Każdy z modeli posiada ruchome części oraz do jego złożenia nie potrzebujemy kleju tak jak jest to w znanych klasycznych modelach. Uniwersum Gundam jest ogromne, dlatego też samych modeli GUNPLA są setki, a każdy z nich posiada swój unikalny wygląd. Samo składanie modeli GUNPLA jest fantastyczną formą rozrywki na wiele godzin a efekt końcowy potrafi zachwycić każdego! Nawet osoby, które z modelarstwem nie miały do tej pory zbyt dużego kontaktu.

Fun to build GUNPLA
ZNAJDŹ SWÓJ WYMARZONY MODEL GUNPLA!

Modele GUNPLA są nie lada gratką dla kolekcjonerów. Dzięki takim zestawom uczymy się cierpliwości, logicznego myślenia, rozwijamy zdolności manualne. Jest to świetna zabawa dla każdego! Modele budujemy od podstaw, każdy zestaw zawiera określoną ilość elementów z najwyższej jakości plastiku, które łączymy ze sobą bez użycia kleju. Każdy z modeli GUNPLA jest w pełni ruchomy co daje nieograniczone możliwości jego ustawienia.

W każdym zestawie oprócz samego modelu znajdziemy również wiele dodatków takich jak broń, akcesoria, naklejki czy też różne warianty budowy samych modeli. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by samodzielnie spersonalizować swojego GUNPLA za pomocą farb, tak aby stał się jedyny w swoim rodzaju!

W naszej ofercie znajdują się tylko i wyłącznie oryginalne modele GUNPLA z Japonii od firmy Bandai. Na dzień dzisiejszy w naszej ofercie znajduje się kilkadziesiąt różnych GUNPLA z serii SD/HG/RG/MG oraz PG, jednak na tym nie po przestajemy i sukcesywnie wprowadzamy nowe model do swojej oferty. Zależy nam na tym aby modele GUNPLA trafiły do jak największego grona odbiorców oraz Fanów z Polski. Dlatego też, podjęliśmy działania w celu zlokalizowania tego produktu, tak aby stał się jeszcze bardziej przystępny! W Pudełku znajduje się skrócona instrukcja obsługi w języku Polskim, która pomoże początkującym Fanom GUNPLA podczas składania pierwszego modelu!

Sprawdź gdzie kupić modele GUNPLA!

POZNAJ MODELE GUNPLA

SD – Super deformed

Każdy chce mieć Gundam’a w domu, ale nie wie od czego zacząć! Seria SD to najlepszy wstęp do świata modeli GUNPLA. Proste, łatwe, z małą ilością elementów! Seria SD przedstawia konkrety model z innych, bardziej zaawansowanych serii. Ale jego wygląd jest karykaturą swojego większego brata z innej serii. Modele SD świetnie nadają się dla młodszych osób jak i tych którzy nigdy nie mieli do czynienia z modelami GUNPLA!

Poziom trudności składania: Łatwy

Ilość elementów: ponad 50+

Rozmiar: 8 cm

Rozpocznij przygonę z modelami GUNPLA zaczynając od modelu z serii SD! Modele SD już od 38,99 ZŁ!

HG – High Grade

Modele przedstawione w 1990 roku w skali 1:144. Były to przełomowe modele w serii z tego względu że ich jakość została znacząco poprawiona względem poprzednich modeli oraz posiadały pełen zakres ruchów.

Poziom trudności składania: Średni

Ilość elementów: ponad 150+

Rozmiar: 13 cm

RG – Real Grade

W lipcu 2010 Bandai wprowadziło serię Real Grade w skali 1:144 w ramach rocznicy 30 lecia serii „Gundam 30th Anniversary”. Seria cechuje się elementami oraz konstrukcją z serii MG oraz PG. Posiada wewnętrzną ramę szkieletu oraz posiada większy zakres ruchów niż seria HG.

Poziom trudności składania: Średnio-zaawansowany

Ilość elementów: ponad 250+

Rozmiar: 13 cm

MG – Master Grade

Następny poziom jest oznaczony jako Master Grade, którego produkcja zaczęła się w 1995 roku. I jest oferowany tylko w skali 1:100. Ta seria jest wytwarzana z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Te modele posiadają dużo więcej elementów od pozostałych serii dlatego też model jest bardziej skomplikowany a jego złożenie zajmuje dużo czasu. Modele z serii MG posiadają największy możliwy zakres ruchów (np. ruchome palce u dłoni) w porównaniu do niższych serii, dzięki wewnętrznemu szkieletowi. Wysoka jakość przekłada się na niesamowity wygląd I przywiązanie do szczegółów, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie żeby użyć farb aby uwydatnić model.

Poziom trudności składania: Trudny

Ilość elementów: ponad 250+

Rozmiar: 18 cm

PG – Perfect Grade

Najwyższej jakości zestawy są znane jako PG, wprowadzone w 1998 roku. Modele z serii PG są z najwyższej jakości elementów plastikowych I metalowych. Zestawy te składają się również z części które muszą zostać zabezpieczone dodatkowymi śrubami i często niektóre modele posiadają układ diod LED dzięki którym niektóre element lub cały model posiada podświetlenie pancerza. Są to najtrudniejsze zestawy do składani, ich montaż może potrwać kilka dni lub tygodni.

Poziom trudności składania: Bardzo trudny

Ilość elementów: 500+

Rozmiar: 30 cm

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ MODELE GUNPLA!
Fun to build GUNPLA
SKLEPY STACJONARNE Z MODELAMI GUNPLA

ULTiMA.pl
ul. Ludwika Waryńskiego 10 Warszawa

Yatta.pl : Centrum Popkultury
ul. Hoża 19 Warszawa

MEDIA MARKT
Sieć sklepów Media Markt na terenie Polski

Potrzebujesz pomocy lub masz pytania?
Choose language